Něco o mně


Co napsat úvodem? Je velmi těžké něco psát o sobě. To raději napíši něco o svých zálibách, přestože mi na ně zbývá velmi málo času.

content_02.jpg

Takže má, asi největší záliba, která mne provází již mnoho let, je fotografování. Své první fotky jsem udělal asi tak ve 12 letech, když se mi do ruky dostal můj první fotoaparát - tenkrát dvouoká zrcadlovka FOKAFLEX na svitkový film. Mé první fotky tenkrát asi za mnoho nestály, ale dělal jsem si je sám v kuchyni a ten pocit, když se ve vývojce na bílém fotopapíru pomalu začne zjevovat obraz, je prostě nepopsatelný. O to je dnešní mládež prostě ošizena.

content_03.jpg

Pak přišly roky s kinofilmem a mým prvním kinofilmovým přístrojem se stal na svou dobu poměrně pokročilý automat sovětské výroby SOKOL 2, se kterým jsem prožil snad 5 let.

content_05.jpg

Zhruba v roce 1988 jsem se konečně finančně vzmohl na vynikající zrcadlovkou Praktica BC1 z tehdejší NDR. To byl vůbec nejlepší fotoaparát, jaký se mimo Tuzex nechal v tehdejším komunistickém Československu koupit. Černobílý kinofilm byl zajímavý, ale barevný film už mě příliš neoslovil. Tam již totiž nebyl ten správný prostor pro následnou tvorbu.

content_07.jpg

Pak jsem se dostal ke svému prvnímu digitálnímu fotoaparátu Olympus C720-UZ, který měl na svou dobu unikátní 8x zoom. Díky tomu jsem opět mohl aktivně zasahovat do zrodu svých fotografií. Sice jenom na počítači a bez vůně vývojky a ustalovače, ale i tak jsem tomu byl velmi rád.

content_09.jpg

V roce 2007 jsem se rozhodl nahradit kompakt od Olympusu zase nějakou pořádnou zrcadlovkou a pořídil jsem si vynikající digitální zrcadlovku Canon EOS 400D s makroteleobjektivem Sigma AF 17-70mm.

content_11.jpg

Ze žánrů mám asi nejraději krajinu, panoramata, makro a detaily, ale ani dokumentu se při rodinném dění nevyhýbám.

Další mou zálibou je toulání v přírodě a hlavně po horách. Tato záliba vlastně velmi úzce souvisí s mým focením. Bohužel, bydlíce v Praze, mám toho toulání po horách dost poskrovnu - nejdostupnější tady máme Kavčí Hory, ale to prostě není ono.

No a mou třetí velkou zálibou je má žena Kristina, která si mne chová, stará se o mne (a naše dva syčáky) a ani mne příliš nezatěžuje provozem domácnosti.