Hříbečky


Jedná se o zajímavý sladký dezert, u kterého netuším jeho prapůvod. Jeho výroba je poměrně jednoduchá a výsledek je velmi efektní. Přiložený recept vystačí na zhruba 16 běžných hub.

Seznam surovin na hříbečky:


Seznam surovin na mech:


Pracovní postup


Na mlýnku na maso nebo pomocí jiné mechanizace umeleme 250g ovesných vloček.

content_02.JPG
content_03.JPG

Přimícháme 80g moučkového cukru a přidáme 100g másla.

content_05.JPG

Vše prohněteme, až vznikne taková nekompaktní drobivá směs.

content_07.JPG

Za stálého hnětení postupně přiléváme mléko až vznikne kompaktní těsto, ze kterého lze dobře modelovat. Pozor při nalévání mléka, aby se těsto neutopilo.

content_09.JPG

Z těsta vyválíme váleček a ten rozdělíme na třetiny.

content_11.JPG

Do jedné třetiny vmícháme 3 kávové lžičky hořkého kakaa a do zbývajících dvou třetin vmícháme 2 kávové lžičky mleté skořice. Pokud by se tímto těsto stalo drobivějším, zvláčníme jej troškou mléka, aby se z něj hříbečky dobře modelovaly.

content_13.JPG

Obě hmoty rozdělíme na stejný počet dílů (cca 16) a ze světlé hmoty vyválíme nohy hříbečků. Tyto nohy přimáčkneme na talířky.

content_15.JPG

Z hnědých kousků uválíme kuličky, tyto domodelujeme do mističek a přilepíme shora na nohy. Je vhodné obě lepená místa navlhčit třeba mlékem, aby spoj lépe držel.

content_17.JPG

Nyní máme připravené talířky s hotovými hříbečky. Optimální počet na jeden talířek jsou 3 až 4 houby.

content_19.JPG

Nyní uvaříme běžným způsobem 1/2 litru vanilkového pudingu se zamíchaným zeleným potravinářským barvivem. Puding necháme trochu vychladnout a teplý naléváme pod houby do talířků, aby vytvořil mech.

content_21.JPG

Kromě hřibovitých tvarů můžete zkusit i houby špičaté - každá houba je totiž jedinečný kus stejně jako v lese. Tam také nepotkáte dvě tvarově identické houby.

content_23.JPG

A po vychladnutí mechu nám nezbývá nic jiného, než vám popřát dobrou chuť.